Farma – Meatpoint

Naše farma

Ekologický volný chov na nekonečných svazích Krušných hor

Ctíme tradice našich předků a proto na naší farmě Kámen v Kraslicích již 22 let chováme plemena Aberdeen Angus a Masný Simentál dle přísných norem ekologického zemědělství. Zvířata jsou chována bezstresově - po většinu roku žijí volně na pastvinách a jejich jedinou stravou je tráva z místních horských pastvin. Takové stravování zajišťuje vyšší budoucí výživovou hodnotu masa než krmení zrním.

Stejně jako předešlé generace farmářů v zimních měsících umisťujeme zvířata do moderních stájí, kde mají maximální komfort a dostatečný prostor. Abychom dodrželi přísná pravidla pro ekologický chov, jsou zvířata krmená předem připravenou senáží z našich pastvin.

Bezstresová porážka pod dohledem veterináře

Chováme ke zvířatům obrovský respekt a snažíme se udělat maximum pro jejich pohodlí. Proto jsme se v roce 2013 rozhodli vybudovat moderní bezstresová jatka, která se nachází přímo na farmě, takže zvířata nepodstupují žádnou cestu, která by je mohla stresovat.

Moderní technologie nám povolují porážet s maximální šetrností, jak k samotnému zvířeti, tak i k masu. Tímto procesem dokážeme předejít uvolnění stresových hormonů do svalů zvířete, což je velmi důležité pro chuť masa, poddajnost, ale i jeho barvu a trvanlivost. Pokud zvíře před smrtí dostane strach, nešetrně vyvolaná stresová reakce chemicky poškodí konzistenci a kvalitu masa.

Řeznictví Meatpoint